Menu Zamknij

Wydaje ci się, że wentylacja nie jest potrzebna? Lepiej nie ryzykuj zdrowia!

wydaje-ci-się-że-wentylacja-nie-jest-potrzebna-lepiej-nie-ryzykuj-zdrowia-1184x789

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z kluczowego faktu, że właściwa wentylacja pomieszczeń firmowych lub mieszkalnych jest kluczowa dla naszego stanu zdrowia. Dopóki nie zaczniemy chorować na astmę, nie ujawni się u nas alergia związana z dysfunkcją górnych dróg oddechowych lub jeszcze poważniejsze problemy, rzadko przychodzi nam do głowy, iż winowajcą pogarszającego się stanu zdrowia może być brak powietrza. Eksperci z naszej firmy nie raz i nie dwa spotykali się z zaskoczeniem klientów, którzy dopiero po zamontowaniu systemu wentylacyjnego lub klimatyzacyjnego odczuwali ulgę i wyraźną poprawę własnego funkcjonowania w użytkowanych pomieszczeniach.

Gorsze samopoczucie i obniżona wydajność

Badania nad ergonomią pracy jednoznacznie potwierdzają, iż niedobory świeżego powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy znaczącą część dnia mogą skutkować także pogorszeniem się naszych zasobów psychicznych i intelektualnych. Napięcie nerwowe, rozdrażnienie, lęki i wzrost agresji w relacjach międzyludzkich miewają tak prozaiczną i łatwą do usunięcia przyczynę, jak brak tlenu. W pomieszczeniach bez właściwych systemów wentylacyjnych, w skutek gromadzenia się zanieczyszczeń, spada także efektywność pracy. 

Odpowiednia cyrkulacja powietrza to podstawa

Niedotleniony mózg działa wolno i nieefektywnie, łatwo o rozproszenie uwagi i popełnienie błędu wynikającego z przeciążenia pozbawionego tlenu umysłu. Sytuacja taka wymaga korekty w postaci przeglądu i serwisu istniejących lub montażu nowych, optymalnie dobranych systemów wentylacji. Bez nich pracownicy przestrzeni biurowych popadają w stan obniżonego funkcjonowania i ich kreatywność spada niemalże do zera, jak przekonują eksperci w dziedzinie psychologii pracy. Chroniczne zmęczenie, niedotleniony mózg i rozproszenie umysłu są często efektem braku dostępu do świeżego powietrza. Warto zadbać o jego właściwą ilość. Doradzamy naszym klientom takie rozwiązania wentylacyjne, aby tlen pracował bez przerwy w służbie dobrego samopoczucia użytkowników pomieszczeń służbowych i prywatnych. Żeby żyć, trzeba mieć przecież czym oddychać. 

Zadbaj o kondycję całego budynku

Optymalny system wentylacyjny to również dbałość o budynek. Poprawny obieg powietrza zapewnia profilaktykę antygrzybiczą, usuwając nie tylko wilgoć, ale i ewentualne zawilgocenia ścian. Ponadto, pełni funkcję profilaktyki biobójczej, gdyż dzięki niemu następuje systematyczne wietrzenie wszystkich pomieszczeń. Przekonujemy o tym z sukcesem naszych klientów, którzy zaczynają zauważać znaczącą poprawę jakości funkcjonowania po montażu naszych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Nie tylko człowiek bowiem, ale i budynek potrzebuje powietrza, by być w dobrej kondycji.

Może zainteresuje Cię także...