Menu Zamknij

Program Czyste Powietrze – dotacje

CZYSTE POWIETRZE
DOTACJE DO POMP CIEPŁA KRAKÓW

CZYSTE POWIETRZE 2.0

Weź dofinansowanie na źródło ciepła

W ramach dofinasowania możesz uzyskać do 37 000 PLN na wymianę źródła ciepła. Pompa ciepła do domu to nowoczesny system ogrzewania, ekologiczny i energooszczędny. 75% energii do ogrzania domu pozyskasz za darmo. Zapytaj o możliwość dofinansowania Kraków lub Małopolska w ramach wniosku CZYSTE POWIETRZE.

Czyste Powietrze – dotacja do pompy ciepła Palmer Kraków

ZASADY PROGRAMU

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu: do 30 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. zł w podwyższonym.

Na jakie źródła ciepła?

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Jeśli myślisz o wymianie i odejściu od starego źródła ciepła możesz je wymienić na nowe takie jak np.:

 • pompa ciepła powietrze/woda A+
 • powietrzna pompa ciepła A++
 • pompa ciepła powietrze/powietrze
 • gruntowa pompa ciepła A++
Program Czyste Powietrze – dotacja do pompy ciepła Palmer Kraków

TWÓJ DOM JEST EKO

Zacznij oszczędzać na fakturach za ogrzewanie, skorzystaj z dofinansowania z programu rządowego i miej swój pozytywny wpływ na jakość powietrza w Krakowie i Małopolsce.

WNIOSEK CZYSTE POWIETRZE

Składanie wniosku w Krakowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odpowiada za wnioski w Krakowie – wejdź na stronę czystepowietrze.gov.pl i zapoznaj się szczegółowo z zasadami programu rządowego CZYSTE POWIETRZE.

Dofinansowanie krok po kroku

 • Zapoznaj się szczegółowo z dokumentami programu, dowiedz się do jakiej grupy kwalifikuje się budynek oraz na jakie prace możesz otrzymać dotację
 • Zgodnie z założeniami programu musisz wykonać analizę energetyczną budynku lub audyt energetyczny
 • Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty w tym także te przedstawiające dochody za zeszły rok oraz wypełnij wniosek 
 • Do 30 dni od złożenia wniosku skontaktuje się z Tobą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
 • Otrzymasz umowę na dofinansowanie podpisaną przez WFOŚiGW
 • Masz 30 miesięcy od złożenia wniosku na zakończenie wszystkich prac o jakie wnioskowałeś
 • Wypłata dofinansowania odbędzie się na podstawie faktur oraz złożonego wniosku o płatność
 • Do 3 lat po zakończeniu prac spodziewaj się wizyty z ramienia WFOŚiGW, który sprawdzi zgodność przeprowadzonych prac z wnioskiem o dofinansowanie

NOWOCZESNE OGRZEWANIE

To się opłaca!

Program rządowy CZYSTE POWIETRZE powstał z myślą o poprawie jakość powietrza. Korzystamy na nim wszyscy – Ty oszczędzasz na inwestycji związanej z ogrzewaniem Twojego budynku, jednocześnie masz realny wpływ na zmniejszenie emisji szkodliwych gazów dostających się do atmosfery ze starych, zużytych i nieefektywnych kotłów (pieców) na paliwa stałe.

Skontaktuj się z nami jeśli myślisz o przejściu na pompę ciepła – doradca techniczny firmy PALMER szczegółowo wyjaśni i przedstawi możliwe rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

czyste powietrze Kraków
pompa ciepła hydrolution kraków

OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

Montaż pompy ciepła dla domu

Ogrzewanie domu lub innego budynku za pomocą gruntowych pomp ciepła lub pompy ciepła powietrze/woda jest coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie sobie źródła ciepła. Mnóstwo osób wybiera ten rodzaj inwestycji ze względu na oszczędność tego rozwiązania, jak i jego ekologiczność.

DLACZEGO WARTO

Pompa ciepła - jak działa?

80% ciepła z powietrza + 20% energii elektrycznej = 100% ciepła do ogrzewania budynku

Pobrane z powietrza ciepło (80%) przy użyciu energii elektrycznej sprężarki (20%) zapewnia ogrzewanie i gorącą wodę wewnątrz budynku (do 65°C) Technologia ta sprawdza się nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz ( do -25°C).

Pompy ciepła to rozwiązanie całoroczne – ogrzewanie zimą i chłodzenie latem.

Program Czyste Powietrze – audyt energetyczny Palmer Kraków
palmer_logo

Zainteresowany pompą ciepła? Chętnie pomożemy i doradzimy

Uzyskaj dotację do ogrzewania
CZYSTE POWIETRZE