Menu Zamknij

Czyszczenie wentylacji

Czy wentylacja w Twojej firmie lub domu wydaje się być niesprawna i jej wydajność spadła?

Czy czujesz, że to może być czas na czyszczenie wentylacji?

wentylacja serwis, montaż czyszczenie kraków

Tylko profesjonalne czyszczenie wentylacji przywróci Twój system do pełnej sprawności i pozwoli Ci oddychać czystym, pozbawionym zarodników grzybów i pleśni powietrzem.

Oferujemy pełen zakres usług z zakresu czyszczenia systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (Kraków, cała Polska):

  • Ocena wewnętrznego stanu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
  • projektowanie instalacji wentylacji 
  • Badanie poziomu zanieczyszczenia
  • Wykonywanie otworów i montaż klap rewizyjnych
  • Czyszczenie, dezynfekcja oraz odgrzybianie kanałów wentylacyjnych
  • Czyszczenie central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
  • Czyszczenie innych pozostałych elementów wentylacji
  • Wykonanie badań mikrobiologicznych
  • Weryfikacja wykonanej pracy – inspekcja
  • Gwarantujemy wysoką jakość usług oraz terminową realizację przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

CZYSZCZENIE WENTYLACJI KRAKÓW

Inspekcja wentylacji kamerą

System monitoringu wizyjnego Roto-Vision Video ® daje pełną kontrolę wizualną wszystkich najtrudniej dostępnych zakamarków. Po wykonaniu naszej usługi będą mogli Państwo na bieżąco oceniać efekty procesu czyszczenia przewodów wentylacyjnych. 7-calowy kolorowy ekran LCD Roto-Vision ® , wbudowany system zapisu na pendrivie oraz wydajny akumulator sprawiają, że monitoring kanałów jest prosty, szybki i wydajny jak nigdy dotąd.

– kamera 1/1.8”
– idealna do monitorowania wnętrza przewodów wentylacyjnych
– 8 diód LED z możliwością regulowania jasności
– akumulatory litowe wystarczają na 4 godziny pracy
– elastyczny przewód o maksymalnym kącie zgięcia 65 stopni
– wodoodporna obudowa kamery

Kamera inspekcyjna
czyszczenie wenytlacji kraków inspekcja kamerą
Vento 2

PROFESJONALNY SERWIS

Dezynfekcja wentylacji

Używamy profesjonalnego zamgławiacza elektrycznego, stosowanego do rozpylania przeciwbakteryjnych substancji chemicznych i dezynfekcji przewodów wentylacyjnych.

https://www.rotobrush.eu/

Po mechanicznym wyczyszczeniu wentylacji w budynku wskazana jest profesjonalna dezynfekcja kanałów wentylacyjnych.

czyszczenie wentylacji dezynfeksja wentylacji

CZYSZCZENIE WENTYLACJI KRAKÓW

Zadbaj o instalację wentylacyjną!

Zanieczyszczone kanały wentylacyjne przyczyniają się do rozwoju mikroorganizmów, pogorszenia parametrów powietrza w pomieszczeniach, zmniejszenia efektywności instalacji, zwiększenia prawdopodobieństwa pożaru, szybsze niszczenie całej instalacji.

To wszystko składa się na późniejsze problemy zdrowotne: ogólne osłabienie, podrażnienie oczu i gardła, nudności, zapalenie śluzówek nosa, obniżona koncentracja, bóle głowy połączone z zawrotami, objawy alergiczne czy nawet zapalenie płuc albo legionellozę,.

Obok ważnych kwestii zdrowotnych pojawiają sie również ekonomiczne – zaniedbana instalacja podnosi znacząco koszty energetyczno – eksploatacyjne wynikające z częstszych awarii i zmniejszania ich sprawności.

Pamiętać należy o regularnej wymianie filtrów (nie należy jednak prać filtrów czy też ich odkurzać!) i usuwaniu kurzu zbierającego sie wokół anemostatów nawiewnych i wyciągowych.
Przyczyniamy sie w ten sposób do przedłużenia żywotności systemu wentylacji, podwyższenia jego sprawności i prawidłowego przepływu powietrza.

O czystości i higienie systemu wentylacji należy pamiętać zarówno na etapie projektowania, budowy jak i eksploatacji systamu. Aerodynamiczna budowa, łatwa dostępność poprzez montaż odpowiedniej ilości klap rewizyjnych, przepustnic oraz jakość materiału (stal zamiast aluminium) pozwalają redukować również koszty ewentualnego serwisu. Bardzo ważną sprawą są regularne przeglądy, czyszczenie kanałowe i czyszczenie wymiennika ciepła, które to czynności należy już powierzyć profesjonalistom – firmie Palmer Klimatyzacje Wentylacje Pompy Ciepła.

WYMOGI PRAWNE

Przepisy prawne dotyczace czyszczenia wentylacji

Klimatyzacja wentylacja kraków

PODSTAWA PRAWNA

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 (Dz.U. 74/99)

§ 13.1. Warunki i sposób użytkowania urządzeń technicznych i instalacji oraz wyroby użyte do ich napraw i konserwacji nie mogą powodować pogorszenia właściwości użytkowych czynnika dostarczanego za pomocą tych urządzeń i instalacji.

§ 22.1. Instalacje i urządzenia wentylacyjne powinny w okresie ich użytkowania zapewniać możliwość skutecznej wymiany powietrza w pomieszczeniach zgodnie z warunkami założonymi w projekcie.

§ 22.2. Instalacje i urządzenia wentylacyjne, w okresie ich użytkowania powinny być utrzymywane w stanie technicznym zapewniającym sprawność i niezawodność funkcjonowania.

§23. W okresie użytkowania instalacji i urządzeń wentylacyjnych, należy zapewniać:

1) pełna drożność i szczelność przewodów i urządzeń,
2) utrzymanie pełnego wymaganego przekroju kratek wentylacyjnych,
3) realizację wymaganych robót konserwacyjnych i remontowych,
4) realizację zaleceń pokontrolnych wydawanych przez upoważnione organy kontroli i nadzoru,
5) w razie uzasadnionej potrzeby – kontrole stanu technicznego instalacji i urządzeń wentylacyjnych.

jak działa klimatyzacja jaka klimatyzacja do domu

SERWIS HVAC KRAKÓW

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 (Dz.U. Nr 75 poz. 690)

§ 147, ust. 1. Wentylacja i klimatyzacja powinny zapewniać odpowiednia jakość środowiska wewnętrznego, w tym wielkość wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę, wilgotność względną, prędkość ruchu w pomieszczeniu, przy zachowaniu przepisów odrębnych i wymagań Polskich Norm dotyczących wentylacji, a także warunków bezpieczeństwa pożarowego i wymagań akustycznych określonych w rozporządzeniu.

§ 153, ust. 6. Przewody powinny być wyposażone w otwory rewizyjne umożliwiające oczyszczenie wnętrza tych przewodów, a także innych urządzeń i elementów instalacji, o ile konstrukcja nie pozwala na czyszczenie w inny sposób niż przez te otwory, przy czy nie należy ich sytuować w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

§154, ust. 5: W przypadku pomieszczeń o specjalnych wymaganiach higienicznych należy stosować centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie podwyższonej czystości wewnątrz obudowy, wyposażone w oświetlenie wewnętrzne i wzierniki do kontroli stanu centrali z zewnątrz.

§154, ust. 6: Urządzenia wentylacji mechanicznej i klimatyzacyjnej powinny być zabezpieczone przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu zewnętrznym, a w szczególnych przypadkach w powietrzu obiegowym (recyrkulacyjnym), za pomocą filtrów(…).

PODSTAWA PRAWNA

Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz.U. 2003 nr 121 poz. 1138)

§30(…) w obiektach, w których odbywa się proces spalania (…) usuwa się zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych co najmniej raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych.

wydaje-ci-się-że-wentylacja-nie-jest-potrzebna-lepiej-nie-ryzykuj-zdrowia-1184x789
palmer_logo

Masz pytania? Chętnie pomożemy i doradzimy

ZADZWOŃ DO NAS DZISIAJ !

✆ 12 654 65 45

✆ 530 004 944