Menu Zamknij

Rekuperator – kiedy i komu przyda się najbardziej?

rekuperator-kiedy-i-komu-przyda-się-najbardziej

Mieszkamy w pięknym kraju z bajkowymi porami roku. Niestety, konsekwencją takiego stanu rzeczy jest konieczność ogrzewania domu przez co najmniej sześć miesięcy, co niesie ze sobą znaczne koszty oraz zanieczyszczenie środowiska. Jednak istnieją dzisiaj nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania, które mogą zmniejszyć koszty ocieplania budynku o nawet 50%! Nie wspominając już o innych korzyściach.

Ergonomia i oszczędność

Zastosowanie rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, pozwala nam spojrzeć inaczej na kwestię ogrzewania. Proces polega na wentylowaniu pomieszczenia dzięki rekuperatorowi, który wprawia w ruch powietrze, jednocześnie umożliwiając odzyskanie z niego ciepła, które inaczej uciekłoby na zewnątrz budynku. Następnie urządzenie przekazuje temperaturę do tego świeżego, wtłaczanego do pokojów.  Zapewnia nam to nie tylko sprawne ogrzanie, ale i również znaczną poprawę komfortu snu, dzięki lepszemu dotlenieniu organizmu. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna niestety nie zapewni takich korzyści. 

Koniec z alergiami i pleśnią

Sprawny rekuperator wysokiej jakości nie tylko odzyska ciepło, ale również w sposób efektywny oczyści tlen, którym oddychamy. Jest to świetna inwestycja, zwłaszcza dla młodych rodzin z małymi dziećmi i wszelkich alergików. Dzięki zastosowaniu w budynku mieszkalnym systemu, który filtruje powietrze, nie trzeba otwierać okien i wietrzyć domu, a w konsekwencji wszelkie alergeny zostają na zewnątrz, pozwalając nam i naszym bliskim na spokojny wypoczynek i ochronę przed wszelkimi nieprzyjemnościami w postaci: kataru, alergicznego zapalenia spojówek i chronicznych duszności. Kolejną zaletą takiej wentylacji jest ograniczenie szkodliwego wpływu smogu na naszą rodzinę: nie mamy wpływu na to, jakiego opału używają nasi sąsiedzi, ale dzięki rekuperatorowi mamy kontrolę nad czystością tlenu w naszym budynku. Do tego w trakcie procesu stale jest wymieniane powietrze, dzięki czemu stopień wilgotności w domu jest na zoptymalizowanym poziomie, co skutkuje brakiem problemu z pleśnią.

Inwestycja, która zwróci się z nawiązką

Coraz więcej osób decyduje się przy budowie właśnie na taki mechaniczny system wentylacji i nie ma czemu się dziwić. Nie tylko pozwala nam zaoszczędzić na ogrzewaniu domu, ale też zapewnia wysoki komfort mieszkania. Niestety, często powietrze jest zanieczyszczone przez stosowanie nieodpowiedniego opału, pyłki alergiczne i dym smogowy. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, dbamy o dobre samopoczucie i zdrowie naszych najbliższych, a jednocześnie można zauważyć szybki zwrot inwestycji i oszczędność na co dzień. 

Może zainteresuje Cię także...