Menu Zamknij

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji

profesjonalne czyszczenie klimatyzacji kraków

Klimatyzacja nie tylko ma za zadanie regulację temperatury w pomieszczeniu, ale także odpowiedzialna jest za jakość powietrza. Klimatyzatorów używa się zarówno w domach, jak i biurach czy halach produkcyjnych. Jak wiadomo, jakość powietrza, którym oddychamy, ma niezwykle duży wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też konieczne jest regularne czyszczenie sprzętu. Dzięki temu możemy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i groźnych bakterii, które zostały w nim nagromadzone. Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w profesjonalnej higienizacji klimatyzacji. Oferujemy szeroki wybór usług w tym zakresie, co pozwala na dostosowanie ich bezpośrednio do potrzeb indywidualnych klientów. 

Dlaczego nieczyszczona klimatyzacja to zagrożenie dla zdrowia?

Niemal w każdym budynku biurowym jak i przemysłowym znajdują się klimatyzatory. Wraz z upływem czasu normalnym jest, że na wymiennikach ciepła zaczyna osadzać się brud. Zazwyczaj jest to po prostu kurz oraz inne zanieczyszczenia, które dostały się do urządzeń wraz z powietrzem i parą wodną. Takie warunki tworzą wręcz idealne środowisko do rozwoju różnego rodzaju bakterii, wirusów i grzybów. Gromadzone przez dłuższy czas, znacznie wpływają na pogorszenie jakości wdychanego powietrza. Regularne spędzanie czasu w takich przestrzeniach może mieć bardzo przykre konsekwencje zdrowotne. Zanieczyszczenia te mogą bowiem przyczynić się do zaostrzenia lub powstania alergii oraz wielu innych chorób dróg oddechowych. 

Kiedy skorzystać z usługi czyszczenia klimatyzacji?

Dbanie o odpowiednią higienę oraz szczelność klimatyzatorów jest bardzo ważne. Warto podkreślić, że częstotliwość, z jaką powinno wykonywać się ich kontrolę, regulowana jest prawnie. Według ustawy inspekcja powinna odbyć się co najmniej raz w roku. Właśnie podczas niej najlepiej jest zapytać specjalistę, czy częstsze odkażanie będzie potrzebne. Przyjmuje się, że higienizację powinno przeprowadzać się średnio 2-3 razy w roku, jeżeli klimatyzacja jest używana regularnie.

Fachowa usługa czyszczenia

Decydując się na odkażanie, należy stawiać przede wszystkim na najwyższą jakość. Do skutecznego pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń niezbędne jest użycie specjalistycznych urządzeń oraz właściwych umiejętności. My takie właśnie posiadamy. Wykonanie fachowego czyszczenia możliwe jest zarówno dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, jak i najwyższej jakości sprzętu. Nasza oferta obejmuje profesjonalne usługi konserwacji klimatyzatorów  z użyciem nowoczesnych urządzeń oraz dezynfekcję. Po wykonaniu tych czynności znów w pełni spełniają swe zadanie, a jakość powietrza powraca do normy.

Może zainteresuje Cię także...