Menu Zamknij

Czy klimatyzacja pomoże nam z problemem smogu?

czy klimatyzacja pomoże nam z problemem smogu

Klimatyzacja najczęściej kojarzona jest ze schładzaniem powietrza w okresie letnich upałów. Okazuje się jednak, że najnowsze modele posiadają specjalne filtry antysmogowe, które oczyszczają. Problem smogu dotyczy coraz większej ilości miast i małych miejscowości, dlatego warto zastanowić się na rozwiązaniem, które zapewni nam optymalną temperaturę w pomieszczeniu oraz zdrowe powietrze.

Klimatyzator i oczyszczacz w jednym

Do niedawna w celu filtrowania właściwym wyborem wydawał się zakup oczyszczacza. Jednak nowe technologie znalazły rozwiązanie, dzięki któremu nie ma potrzeby montowania tych urządzeń osobno. Można połączyć je w jedno – chłodzące powietrze w upalne dni i jednocześnie oczyszczające ze szkodliwych cząsteczek. Mało osób zdaje sobie sprawę, że klimatyzatory mogą działać również w zimie w celu osuszania i ogrzewania pokoju. Natomiast najnowsze modele posiadają odpowiedni filtr, dzięki któremu zatrzymują szkodliwe dla zdrowia cząsteczki.

Istnieje kilka typów filtrów:

  • filtry powietrza – standardowo używane,
  • filtry oczyszczające powietrze – wyłapują szkodliwe cząsteczki oraz nieprzyjemne zapachy,
  • filtry antybakteryjne – likwidują wirusy, grzyby oraz roztocza.

To podstawowe rodzaje, jednak nie zawsze są one w stanie wyłapać cząsteczki smogu. Jeżeli chcemy oczyszczać powietrze za pomocą klimatyzacji, to powinniśmy wybrać urządzenie z filtrem wielowarstwowym, który zatrzymuje zanieczyszczenia w sezonie. Kilkustopniowa warstwa węglowa, antybakteryjna i przeciwwirusowa podwyższa jakość powietrza. Dzięki temu zapewnia należytą ochronę naszemu układowi oddechowemu. Ciekawym rozwiązaniem są również filtry z witaminą C, która dodatkowo wpływa na odporność organizmu. 

Jakie urządzenie wybrać?

Smog to coraz bardziej narastający problem, który powoduje, że powietrze za oknami nie jest ani świeże, ani czyste. A samo wietrzenie pomieszczenia w takich warunkach nie przynosi pożądanego efektu odświeżenia. Jeżeli zatem chcemy zimą uzyskać temperaturę komfortu w pomieszczeniu i jednocześnie oddychać zdrowo, to powinniśmy wybrać klimatyzator z pompą ciepła oraz filtrem antysmogowym. Ten model urządzenia może pracować także latem. Dzięki temu chłodzi i jednocześnie oczyszcza powietrze. Należy tylko pamiętać, aby wybrać model o parametrach odpowiadających wielkości klimatyzowanej powierzchni w czym pomogą doradcy z firmy PALMER Klimatyzacja.

Może zainteresuje Cię także...